Сувар

Новости за 12 декабря 2018

  • 12 декабря 2018 - 15:52
    СЕМЕН КОНОВАЛОВ ЧĂВАШ е ВЫРĂС?
    «... Тури Услон районĕнчи Ямбулатово ялне çӗрле, çуран çитрӗм. Чăванш ялӗ Атăл тăрăхне 1904 çулта Чăваш Енри Вăрмар районӗнчен куçса килнӗ. Тӗттӗм, алăксене питӗрнӗ, чӳречерен шаккатăп, Куратăп – анне. «Анне, уç, – кăшкăратăп, – Акулина Федоровна, ку вӗт эпӗ, санăн Çеменӳ». «Кай! Ман ывăл вилнӗ, акă хучӗ те пур», – куççулӗпе чыхăнса калаçрӗ вăл. Аран-аран ӳкӗте кӗртрӗм. Кайран та сӗтел хушшинче ларнă чух анне, хăй куçне шанмасăр, питрен, çӳçрен ачашларӗ. Шăллăм, виçӗ йăмăкăм, пӗтӗм тăвансем мана пытарнă иккен, асăннă та..»
    1411
    0
    1
  • 12 декабря 2018 - 15:46
    Глава Минспорта РФ предложил провести первые Игры стран СНГ в Казани
    По словам Колобкова, организация спортивного мероприятия такого масштаба сможет доказать, что спорт способен объединять людей.
    458
    0
    0
  • 12 декабря 2018 - 15:27
    В Сабинском и Тюлячинском районах РТ 57 алиментщиков не смогут сесть за руль, пока не погасят долги
    Ограничение права управления транспортным средством может применяться в случае, если долг превысил 10 тыс. рублей.
    459
    0
    0
  • 12 декабря 2018 - 13:52
    ПУРĂНМАЛЛА ТА ПУРĂНМАЛЛАЧЧӖ-ХА...
    Элмет районӗнчи Ерӗспел ялӗн 15-ри чăваш ачине декабрӗн 7-мӗшӗнче Хусан-Оренбург трасса çинче машина çапса хăварнă, водитель инкек пулнă вырăнтан пăрахса кайнă...
    1553
    0
    1
  • 12 декабря 2018 - 11:33
    «КĂМПА УÇЛАНКИ» САЛАТ
    Çӗнӗ Çул çывхарать, уяв сӗтелӗ валли «Сувар» салат рецептне сӗнет. 2 стакан маринадланă кăмпа, 300 г пӗçернӗ чăх ашӗ (шурри), 2 тăварланă хăяр, 1 пуç сухан, 2 шăл ыхра, 1 стакан теркăпа хырнă сыр, укроп, майонез тата тăвар кирлӗ.
    532
    0
    0
  • 12 декабря 2018 - 11:30
    ПАНУЛМИПЕ ПӖÇЕРНӖ КĂВАКАЛ
    Çӗнӗ çул валли çӗнӗ рецепт! «Сувар» кăвакал пӗçерме вӗрентет. 1 кăвакал тушки, 6 панулми, 3 апельсин, 4 инжир, 1 лимон, 4 кашăк хăйма, 1 лавр çулçи, тăвар тата пăрăç кирлӗ.
    493
    0
    0
  • 12 декабря 2018 - 11:22
    Эрнелӗх гороскоп 10.12 – 16.12
    ТАКАСЕН çитес эрнере пӗччен кансан усса каять. ВĂКĂРСЕМ, чăтăмлăрах пулăр, кӳрентерме пултаратăр... хăвăра. УХĂÇĂСЕНЕ укçа енчен ăнать, эрне вӗçӗнче пысăк укçа илес шанчăк пур...
    605
    0
    0
  • 12 декабря 2018 - 10:53
    ТУРКМЕНСЕМ – ТУХЬЯЛЛĂ ХАЛĂХ
    Туркменсен туй йăлисем чăвашсенне çывăх. Хӗр килӗшме тăванӗсем мăшăрлăн каяççӗ, качча арчапа тухаççӗ, ăна тултармалли пурлăха мӗн пӗчӗк­рен тӗрлесе илемлетеççӗ. Хӗр пӗркенчӗкӗ те пур. Хӗр вăрлас йăла та чӗрӗ-ха вӗсен. Туй кунне вӗсем халӗ те питӗ илемлӗн калаççӗ, чисти чăвашсем пекех – сехетлӗ кун.
    1020
    0
    0