Сувар

Тӗп хыпар

  • 19 сентября 2018 - 14:04
    Чăваш каччи Д.Никитин Китайра «Пурçăн çула» хутшăнать
    Паян «КАМАЗ-мастерăн» тепӗр виçӗ экипажӗ «Пурçăн çул – 2018» ралли-рейдăн сентябрӗн 23-28-мӗшӗсенче Китайра иртекен иккӗмӗш тапхăрне хутшăнма тухса кайрӗ.
    80
    0
    1
  • 18 сентября 2018 - 13:17
    Вера Кожеманова Крымра юрларӗ
    Сентябрӗн 14-17-мӗшӗсенче Севастопольте чăваш культурин кунӗсем иртрӗç. 
    77
    0
    0
  • 13 сентября 2018 - 15:51
    30–мӗшӗнче чăваш çамрăкӗсен конференцийӗ!
    Сентябрӗн 30-мӗшӗнче Хусанта республикăри чăваш çамрăкӗсем пухăнаççӗ.
    89
    0
    0
  • 7 сентября 2018 - 12:37
    Чăваш ачи, вӗренме кил!
    Хусанти вырсарни шкулӗнчи чăваш уйрăмӗ 5 çултан аслăрах ачасене вӗренме килме йыхравлать.
    65
    0
    0
  • 27 августа 2018 - 17:01
    Чи лайăх çемьесем Президент патӗнче хăнара
    Хусан Кремлӗнче иртекен çемье тӗлпулăвӗнче кăçал чăвашсенчен Аксу районӗнчи Унтакшă ялӗнчи Алинăпа Андрей Михайловсем, Нурлат районӗнчи Киклӗ Пуçӗнчи Зинаидăпа Алексей Анисимовсем, Çӗпрел районӗнчи Чăваш Ишлӗ ялӗнчи Аленăпа Владимир Шумиловсем пулчӗç.
    342
    0
    0
  • 21 августа 2018 - 09:33
    Чăваш кукамайшăн сасăла!
    80-ри Раиса Квакова «Нечкэбил» республика конкурсӗнче. Ăнăçу сана, асанне-кукамай!
    350
    0
    4
  • 15 августа 2018 - 10:53
    Чăваш хӗрӗ 4-мӗш хут Раççей чемпионки пулчӗ!
    Çӗпрел районӗнчи Хулаçырми ялӗн мăнукӗ, Ульяновск облаçӗн пики Инна Тражукова Раççейри кӗрешӳçӗ-хӗрсенчен чи вăйли пулнине тепӗр хут кăтартрӗ. 4-мӗш хут Раççей чемпионки пулчӗ.
    359
    0
    1
  • 7 августа 2018 - 13:58
    «Выля, хуткупăс!» кăçал августăн 28-мӗшӗнче!
    Тӗп условисем: конкурсантăн 4 минутран ытла мар тăсăлакан пӗр произведени каласа кăтартмалла, наци тумӗпе пулмалла...
    236
    0
    0
  • 1 августа 2018 - 13:10
    «Юман» Шукшин кинофестивалӗнче
    Июлӗн 23-28-мӗшӗсенче Алтайра иртнӗ XX Шукшин кинофестивалӗнче çамрăк чăваш кинорежиссерӗн Елена Рябцеван «Юман» кӗске метражлă фильмне те палăртмасăр хăварман...
    223
    0
    1
  • 30 июля 2018 - 11:31
    Е çухататпăр, е ишме вӗрентетпӗр
    Иртнӗ эрнере республикăри – 8, ун умӗнхи эрнере 9 çын путса вилнӗ. Çапла вара çулталăк пуçланнăранпа шыв-шурсенче кăна пурӗ 63 (!) çыннине çухатрӗ Тутарстан. Танлаштарма: пӗлтӗр çак вăхăт тӗлне 36 çын путса вилнӗ пулнă.
    118
    0
    0
  • 12 июля 2018 - 09:46
    Кăçал Шупашкарта-тăк, тепӗр çул Аксура чей ӗçӗç
    Рустам Нургалиевич Чăваш Ен Пуçлăхне Михаил Игнатьева çитес çул Тутарстанри Уява килме йыхравларӗ.
    847
    0
    1
  • 9 июля 2018 - 17:50
    Ташламасăр та май çук
    Ертӳçӗсене урăх пӗр халăхăн уявӗнче те Уяври чухлӗ ташлаттармаççӗ-тӗр. Уяв хапхинчен пуçласа трибуна умне çитичченех ташламасăр ниепле те май çук вӗсен...
    173
    0
    1
  • 8 июля 2018 - 21:58
    «Уяв пики» кăçал – Регина Сеслюкова!
    «Уяв пики» титулшăн Тутарстанри районсенчен тата Пушкăртстанран 11 хӗр тупăшрӗ.
    344
    0
    1
  • 4 июля 2018 - 11:46
    Алăран килет-тӗк, бензопăчкăпа та шедевр пулать
    Аксу районӗнчи чăваш каччи Андрей Бикмуллин Вологда облаçӗнчи Тотьма хулинче йывăç скульптурăсен IV фестивалӗнче бензопăчкăпа скульптура ăсталаса пӗрремӗш вырăна тухнă. Саламлатпăр!
    220
    0
    1
  • 3 июля 2018 - 11:08
    Вера Кузьмина кăçал – 95 тултарать!
    Халăх юратакан артистсем Вера Кузьминапа Нина Григорьева паянхи кун та сцена çинчех-ха, мӗнле телей пуль вăл юратнă ӗçе ӗмӗр парăнни! Театр вӗсен юбилейне паллă тума хатӗрленет.
    350
    0
    0